2067006

LETNJA NAUČNA ŠKOLA - PETNICA

(ZA UČENIKE 7. RAZREDA)- prijava najkasnije do 30. arpila

U prilogu opširnije

Nastavljajući tradiciju dužu od 35 godina, Istraživačka stanica Petnica će tokom leta i jeseni ove godine organizovati Letnju naučnu školu – obrazovni program za učenike koji školske 2018/2019. godine pohađaju sedmi razred. Program će biti održan u tri termina u trajanju od po devet dana.

Letnja naučna škola (LNŠ) je višedisciplinarni program koji uvodi zainteresovane učenike u osnovne metode nauke i istraživačkog rada. Tokom LNŠ, učenici mogu da se neposredno angažuju u aktivnostima teorijskog, praktičnog i istraživačkog karaktera u oblastima astronomije, biologije, elektronike, fizike, hemije, geografije, geologije, arheologije, matematike, psihologije, računarstva i svih drugih disciplina koje su zastupljene u ISP. Cilj ovog programa nije da se nauče činjenice, vežbaju zadaci ili proverava znanje, već da se polaznici upoznaju sa principima i osnovnim metodama istraživanja i da se podstaknu da kritički razmišljaju i razvijaju istraživački duh. LNŠ okuplja veliki broj radnika i saradnika ISP.

Pravo prijavljivanja na LNŠ imaju učenici koji trenutno pohađaju VII razred i koji pokazuju izrazito visoku zainteresovanost za nauku i istraživački rad, kao i visok stepen samostalnosti i lične inicijative. Kandidati treba da budu spremni na odvajanje od roditelja i poznatog okruženja, kao i na rad i druženje sa vršnjacima koje do tada nisu imali prilike da sretnu. Ocene i nagrade sa takmičenja ne predstavljaju bitan kriterijum za izbor kandidata. Učesnici ne dobijaju nikakve diplome i učešće na LNŠ ne donosi nikakve formalne olakšice u daljem školovanju.

Kako se prijaviti za učešće na LNŠ?

Kompletna prijavna dokumentacija podrazumeva prijavni formlar, autobiografiju deteta, esej i makar jednu preporuku nastavnika ili školskog psihologa/pedagoga (primamo i više).

Prijavljivanje se vrši slanjem kompletne prijavne dokumentacije na adresu Petnice najkasnije do 30. aprila 2019. godine. Detalji se nalaze na sajtu www.petnica.rs

Kandidati koji budu izabrani će o tome biti obavešteni do 31. maja 2019. godine.