1992823

ПОЛА ВЕКА ЗАЈЕДНО

Свечана промоција монографије школе  на  археолошком налазишту у Винчи

Обележен је јубилеј  - 50 година заједно. Монографија наше школе на којој се радило три године, са перманентном концентрацијом, пажњом, вољом, жељом да се сабере све што је важно, да се направи богата ризница лепоте, ширине, живота и духовне културе једне школе одржана је 4. 6. 2021. на археолошком налазишту Бело брдо у Винчи. На свечаном скупу, уз присуство уважених званица из Министарства просвете, Градског секретеријата, општинских власти, личности из црквеног живота, Председника општине, Председника Школског одбора, директорке Музеја града Београда, и првог госта овог скупа, првог потпредседника Владе Србије и Министра просвете, науке и технолошког развоја Бранка Ружића, директор школе Драгољуб Гачић обратио се свечаном скупу. Промоцији МОНОГРАФИЈЕ присуствовали су донатори и добротвори школе који су помогли да се реализује овај пројекат и изађе на светло дана монографија наше школе; родитељи, чланови Школског одбора, Савета родитеља, Центра за културу - Гроцка и колектив школе. Скупу су се обратили: Министар просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић; председник општине Гроцка Драган Пантелић; помоћник градског секретара за образовање и дечју заштиту Бојан Вујковић; директорка Музеја града Београда Јелена Медаковић. Директор школе Драгољуб Гачић поздравио је госте и истакао важност повезивања и свеукопности рада и функиционисања школе. Марија Марковић, помоћник директора, говорила је о структури Монографије, а скупу су се обратиле Љиљана Пурић, наставник хемије у пензији, која је цео радни век провела у нашој школи. Она је са носталгијом и љубављу говорила о томе како се некад радило, а Мица Баштовановић, која је у школи у Ритопеку провела педесет година, као ученик, учитељ, руководилац подручног одељења, говорила је о школи као породици. Програм су водили ученици: Теодора Трајковић и Лазар Антић, а у музичком делу програма учествовао је хор наше школе који води наставник музичке културе Ружица Миљковић и хор и оркестар ОМШ ''Невена Поповић'' из Гроцке. Ово је догађај за памћење, он представља траг у времену, траг у души, траг у нашој просвети, а издавачки подухват директора Драгољуба Гачића је за памћење, то је прва, велика монографија, са опсежним текстом, бројним фотографијама и широким погледом на просвету у целини, као и просвету нашега краја и наше школе.  Ово је књига која ће се увек и изнова читати и изазивати пажњу и интересовање јер је у њој живот једне школе и љубављу осмишљен књига која се рађала годинама. Тренутак њеног изласка на светло дана и промоција је тренутак части, поноса, задовољства нашег колектива и сарадника. Наше просвете.

IMG 4cf3f20b2da00e2c74be119a55d01d5a V (1)