1992173

ИЗЛОЖБА „ЖЕЛИМ ДА РАЗУМЕШ – ПРАВА ДЕТЕТА КРОЗ

ПРИЗМУ ДЕЧЈЕГ СТВАРАЛАШТВА“

Логопед школе Дивна Милошевић и Ученички парламент у Народној скупштини Републике Србије

IMG 67542591fd91c18b31f38c54eb7beea5 V

1. априла 2022. године представници Ученичког парламента наше школе присуствовали су отварању изложбе „Желим да разумеш – права детета кроз призму дечјег стваралаштва“ у холу Народне скупштине Републике Србије. Изложбу је посетило шесторо ученика у пратњи координаторке рада УП-а наше школе Дивне Милошевић.

Догађај су организовали удружење „ Пријатељи деце Србије“ у сарадњи са Народном скупштином РС као резултат различитих конкурса овог удружења на тему остваривања дечјих права . На изложи су представљени најзапаженији радови деце из целе Србије , тему из области дечјих права.

Пре почетка самог програма, учесници су имали прилику да се уз помоћ госпође из Групе за едукацију и презентацију скупштинске баштине, упознају са самим здањем, његовом историјом и судбином кроз различите периоде из прошлости, од саме градње до данашњих дана, обиласком историјски важних просторија унутар њега.

Изложбу је отворио председник Народне скупштине и Одбора за права детета г. Ивица Дачић.

Програм су водила деца а сам догађај је био прилика да одабрани активисти међу децом и младима кажу шта очекују да се унапреди у области права детета.

Учесницима изложбе представиле су се ученице балетске школе „Лујо Давичо“, као победнице конкурса „Желим да разумеш“. Оне су извеле своју балетску варијацију из области класичног балета. За све нас, то је био својеврстан, пријатан уметнички доживљај.

Након завшетка програма упознали смо се са изложеним радовима а то је била и прилика за неформалну размену утисака и идеја за нове сарадње.

Д. Милошевић